dovolená u moře

Oblíbené destinace

Španělsko

Na španělské Costa je vždy skvělá zábava. Pobřeží pevniny na Kanárských ostrovech a na ostrovech Ibiza a Mallorca s rušným nočním životem, krásnými plážemi je zárukou báječné dovolené. Fanoušci maurské kultury si přijdou na své v Andalusii a Costa del Sol. Města Sevilla, Salamanca, Madrid, Barcelona nebo Valencie jsou skvosty španělské kultury.


» Online rezervace

Itálie

Uprostřed Středozemního moře najdeme další skvost – Itálii. Navštivte rodiště renesance Florencii, starověký Řím nebo trendy Milán. Užijte si romantické krajiny Toskánska, ochutnejte místní speciality v jedné z mnoha taveren na pláži italské riviéry nebo navštivte perly středozemního moře Sardinii a Sicílii.


Řecko

Bohatá historie, ruiny a trosky starých chrámů nebo vůně a barvy tisíce různých rostlin a bylin, to vše najdeme na každém kroku nádherného Řecka. Rozmanitost této země je ještě zpestřena mnoha ostrovy. Zda si vyberete ke svému odpočinku smaragd Jónského moře - ostrov Korfu nebo zvolíte nejvýchodnějsí ze všech ostrovů Rhodos, budete vždy mezi přátelským obyvatelstvem, ochutnáte výbornou kuchyni a relaxovat budete na plažích s křištálovou vodou.


Egypt

Egypt - zde objevíte zcela jiný svět. Budete obdivovat kulturu a krásu islámu. V zemi faraonů uvidíte slavné pyramidy v Gíze, úrodnou deltu Nilu a odpočívat na plažích přímořských letovisek jako jsou Hurghada nebo Sharm el Sheikh.


Turecko

Turecko – je to nádherné místo určené pro všechny turisty. Umístění mezi Asií a Evropou nabízí mix obou kultur. V krásných přímořských letoviskách můžeme vychutnat tureckou kuchyni, krásné pláže a poznat přátelské obyvatelstvo.


Chorvatsko

Křištálová voda Jadranu láká ročně tisíce turistů. Více než 2000 km dlouhé pobřeží lemují skalnaté útesy, pitoreskní zátoky a autentické rybářské vesnice. Je jen málo zemí, které mají u svých břehů tolik ostrovů a ostrůvků


Dovolená u moře

Během Vaší zasloužené dovolené upřednostňujete pláž, moře a slunce? Velmi pochopitelné! Relax na pláži, plavání v moři, odpočinek pod palmami s dobrou knihou a koktejlem, to jsou příjemně strávené chvíle dovolené. Někteří s Vás také uvítají zkombinovat plážový život s výlety do historických městeček, nebo procházkou podél pobřeží, návštěvou pretparku či výletem na lodi. Ať už jste se svým partnerem, dětmi či přáteli vybrali jsme pro Vás pár tipů, kde si zaručeně odpočinete.

 

Španělsko

Široké pláže,vysoké hory, umění a kultura. To vše může tato rozmanitá země svým návštěvníkům nabídnout. Pokud máte rádi lenošení na pláži, pak je španělské Costa místo pro Vás. Pokud chcete poznat španělský život a historii, udělejte si výlety do měst jako Madrid, Barcelona nebo Valencie.

Ke Španělsku patří také několik ostrovních skupin, jako jsou Kanárské ostrovy. Těchto sedm ostrovů leží v Atlantském oceánu u pobřeží Maroka. Jedná se o Tenerife, Gran Canaria, La Palma, La Gomera, Fuerteventura, El Hierro a Lanzarote. Na druhé straně Španělska ve Středozemním moři se nacházejí Balearské ostrovy – nejznámější a nějvětší z nich jsou Ibiza, Mallorca a Menorca. Každý ostrov má své vlastní charakterisktiky a všude najdete krásné pláže s průzračným mořem.

Populární oblasti

Costa Blanca

Zlaté pláže na pobřeží v krásné přírodní oblasti s mimořádně bohatou flórou a faunou. Nejslavnějším letoviskem na Costa Blanca je nepochybně Benidorm, kde si můžete vychutnat opalování na pláži, či prožít atmosféru Starého města. Kdo má rád noční život, přijde si na své v jednom z mnoha nočních klubů.
Valencie je nádherné město na pobřeží s působivými kostely a dávnou historií. Tento region má ale další zajímavá historická místa jako jsou Alicante a Murcia.
Costa Blanca má mnoho přírodních oblastí. V blízkosti letoviska Denia se nachází Cap San Antonio. V teto přírodní rezervaci najdeme krásné rostliny a na pobřeží je námořní park s křištálově čistou vodou.
Vodopády Algar se nacházejí asi 20 km od Benidormu. V zalesněném svěžím prostředí uvidíte vodopády, prameny a průzračná jezera.

Madrid

Majestátní hlavní město Španělska. Madrid je vždy živé město, od rána do pozdního večera. Na ulicích i na terasách toto město vyzařuje pohodu. Přátelské obyvatelstvo je nejlepší vizitkou pro toto kosmopolitni město, kde se cítíte jako doma. Madrid je plný umění a kultury. Muzea zde jsou na světové úrovni plné jedinečných pokladů. V jednom z mnoha krásných divadel si můžete vychutnat krásnou hudbu nebo ohnivé flamenco představení. A konečně nemůžeme take opomenout naše chutové buňky a nechat se hýčkat lahodnou paellou nebo ochutnat osvěžující sangrii.

Andulasie

Je kolébkou býčích zápasů a flamenca. Má jedny z nejkrásnějších pláží ve Španělsku. Maurské vlivy jsou viditelné všude ve městech jako je Sevilla, Granada nebo Cordoba. Populárními středisky Costa del Sol jsou například Torremolinos a Marbella. Atlantické pobřeží tvoří Costa de la Luz.

Costa Brava

Costa Brava – drsné pobřeží s vysokými útesy, krásné zálivy a zlatavé pláže. Ve městech Barcelona, Girona a Figueres najdete velkolepá muzea, nádherné chrámy a krásné parky. Sever ohraničují Pyreneje a jih dominuje ohromujicí Barcelona. Podél pobřeží jsou proslulá turistická střediska, která mají rušný noční život, luxusní obchody a mnoho útulných restaurací. Největší atrakcí jsou bezesporu nádherné pláže. Ubytování všech kategorií najdete ve střediscích na jihu - Lloret de Mar a Blanes. Tato živá střediska jsou v letní sezóně oblíbená u mladých lidí. Klidnější místo je například půvabné město Tossa de Mar nebo severní přímořské letovisko Estartit s krásnou marinou. Další populární střediska této oblasti jsou Ampuriabrava, Cadaques, Calonge nebo Calella de Palafrugell.

 

Ibiza

Fiesta! Ibiza je španělský ostrov, který je známý svým extravagantním nočním životem. V renomovaných nočních klubech, kde život začína až po půlnoci, se Vám představí top Dj z celého světa. Jmenujme několik nejpopulárnějších z nich – Pacha, Space, Amnesia, El Divino nebo Privilege. Zde se můžete bavit a tančit až do rána ale ani pak není třeba jít spát. Některé cluby končí svoje párty v pozdních dopoledních hodinách. Po takovéto noci je čas na odpočinek na pláži. V luxusních plážových clubech www.bluemarlinibiza.com, www.nassaubeachclub.com , Tropicana nebo Ushuaia najdete veškerý servis od dobrého jídla, obsluhy na lehátkách, příjemné hudby nebo masáže. Ale tento zelený ostrov obklopený krásnými plážemi a rozeklanými útesy, nabízí mnohem vice, než jen zábavu! Existuje mnoho možností pro podnikání výletů do překrásné přírody, můžete objevovat horské vesničky ve vnitrozemí, či se obdivovat krásám starého města Ibiza.Mallorca

Většina turistů se na Mallorcu dopraví letecky. Letiště Son San Juan Palma de Mallorca se nachází asi 11 km od města. Palma de Mallorca je známá svými krásnými historickými budovami, ale i jako centrum nočního života a luxusních boetiků Vnitrozemí ostrova je hornaté a velmi oblíbené pro pěší turistiku. Na severozápadě a východě ostrova jsou dvě pohoří.. Nejvyšší vrchol je nad 1400 metrů vysoký, ale není přístupný. Puig Massanella (1352 m) v Serra de Tramuntana je druhý nejvyšší vrchol. Většina turistů však míří do jednoho z mnoha letovisek u moře. K dispozici jsou zde čtyři a pěti hvězdičkové hotely ale i levné nízkorozpočtové hotely.

 

Řecko

Kréta

Kréta je největší ostrov Řecka, na kterém najdete krásné pláže, idylické zátoky s vysokými útesy na pobřeží, historické vesnice a robusní terasy, kde si můžete vychutnat řeckou pohostinnost tak jako v mnoha dalších místech např.: Kréta večery, spojené s tancem, hudbou jídlem a pitím nebo rušná střediska Hersonissos a Malia, kde jsou noční bary, kluby a restaurace. Kréta je ostrov protikladů. Západní, nejzelenější a nejklidnější část ostrova, turistický východ s vinicemi, plážemi a divoké, skalnaté pobřeží jihu. Znáte dech beroucí západ slunce? Pokud ne, pak musíte navštívit jednu z nejkrásnějších krétských pláží Palm Beach na Vai.

Korfu

Milovníci přírody, kulturní nadšenci nebo návštěvníci pláží: Korfu má něco pro každého. Tento ostrov má krásnou krajinu, dlouhé písečné a oblázkové pláže, krásné zátoky a mnoho historických památek.

Na Korfu se také nachází vodní park Korfu Agios Ioannis, kde si celá rodina užije fantastický den. Pro preferenty osamělých plážiček a plávání uprostřed oceánu jsou tu výlety lodí z měst Korfu, Kali Konto a dalších.

Rhodos

Měkké písečné pláže, intimní zátoky,krásné přístavy, prosperující noční život s mnoha přátelskými tavernami a diskotékami a zajímavé vnitrozemí: to je Rhodos.

Rhodos typický řecký ostrov s bílými vesnicemi ( Lindos) , kde si na mnoha terasách můžete vychutnat skleničku ouzo.Tento ostrov je také oblíbenou destinací potápěčů. Například v Kalithea Bay, ale i jiných místech, se konají kurzy a výlety pro začátečníky i pokročilé.

Zakynthos

Tento malý ostrov s nádhernou přírodou, lázněmi, překrásnými plážemi, potápěčskými středisky a živým večerním životem vám zaručí pestrou zábavu po celou dovolenou. Zakynthos spočívá na krásných prosluněných plážích, kde se se šnorchlem dá pozorovat bohatý podmořský život nebo můžete vyrazit na plavbu okolo ostrova, kdy narazíte na jednu znejfotografovanějších pláží Řecka - Navagio Beach. Letoviska Laganas a Agrasi vám nabízejí typické řecké večery. Pokud dáváte přednost klidu, jsou tu také lázně Kalamaki a Agios Sostis.


 

Chorvatsko

Mezi jmenovanými destinacemi nemůžeme zapomenou ani tolik oblíbené Chorvatsko, kam se dostaneme snadno autem. Chorvatská kuchyně je známá svými typickými lahůdkami. Je škoda navštívit Chorvatsko a neochutnat čersvě připravené dary moře či jehně na grilu. Pobřeží Chorvatska je přibližně 5835 km dlouhé a velmi členité. Najdete zde mnoho zálivů, zátok, skal a oblázkových pláží, kde si můžete užívat slunce a vodních sportů. Zvláště Istrijský poloostrov je rájem pro vodní sporty! U pobřeží je asi 1187 ostrovů, z nichž 66 je obydlených. Tyto ostrovy chrání pobřeží před větrem a nepříznivým počasím. V Chorvatsku je mnoho tradičních vesnic s kamennými domy a strmými uličkami. Poskytují přátelskou atmosféru, kde se každý návštěvník cítí jako doma.

Dalmácie

Pokud máte rádi nedotčenou přírodu, rybářské vesnice, stovky neobydlených ostrovů a romantické pláže, pak jste v Dalmácii na správném místě. Dalmácie ,svěží krásou pobřeží, je nejnavštěvovanější část Chorvatska. Města jako Dubrovník, Split, Brela a Zadar jsou plná vynikajících restaurací, kaváren, barů a nočních klubů, kde si můžete vychutnat chorvatská jídla,nápoje(Delicious maraschino) a pohostinnost tamějších lidí. Krásné pláže, umělecké poklady, levandulová pole a jejich domácky vyrobené likéry, to je jeden se stovky ostrovů Dalmácie Hvar, který můžete procestovat i na kajaku.

Istrie

Nádherná krajina, parky, vinice, historická přímořská letoviska a malebné vesnice, to je Istrie.Jedna z hlavních turistických oblastí s mnoha krásnými plážemi, pěknými bulváry a promenádami. Istrie je vhodná pro jakýkoli sport - parasailing, vodní lyžování, jízda na kole nebo potápění.

Známým městem Istrie je Poreč. Toto město má autentické jádro s pastelově barevnými domy a se starobylými městskými branami, od nichž každodenně odjíždějí výletní lodě na ostrovy Brijuni.


 

Itálie

Kulturní a kulinářský zážitek! Každý, kdo miluje dovolenou, má rád Itálii. Tato krásná země, v každém ročním období, má co nabídnout každému turistovi. Vysokohorskou turistiku v Alpách a v Dolomitech, opalovaní a lenošení na plážích Sicílie, procházky spojené s nákupy ulicemi Milána nebo kulturní výpravy do srdce Toskánska: to vše může nabídnout Itálie! A nezapomeňme na nabídku kvalitních vín a specialit regionální kychyně... Jen za pár hodin autem se dostaneme k velkým jezerům v severní Itálii jako je Lago Maggiore, Lago di Garda a Lake Como, která přitahují každým rokem mnoho turistů. Jižní Itálie je méně známá, ale má co nabídnout. Například klenot Bay v Neapoli, stejně jako pobřeží Amalfi, o něco dále na jih. Návštěvu Neapole samozřejmě můžete spojit s návštěvou Pompejí a Vesuvu. Na samém jihu Itálie (v botě) najdete klid a ochutnáte pravý italských život. Ostrovy Sicílie a Sardinie jsou již plné prázdninových destinací.

 

Sicílie

Sicílie je slunečné místo, kde většina středisek má krásné písečné a obláskové pláže. V rušných přímořských letoviskách Taormina a Cefalu najdete atraktivní restaurace, okouzlující obchody, pláže, kde můžete vyzkoušet různé vodní sporty a krásné prostředí.


 

Lake Garda

Lake Garda nabízí špičkové pláže, průzračnou vodu, typickou italskou atmosféru a přátelské obyvatelstvo. Určitě ochutnejte výborné víno Bardolino nebo různé lahodné sýry z této oblasti. Lago di Garda je největší jezero v severní Itálii. Jezero se nachází v regionech Veneto, Lombardie a Trentino-Alto Adige. Jezero je rájem vodních sportů, ale region nabízí mnoho dalších zajímavostí například zábavní park Gardaland, kde se zabaví celá rodina. Nad jezerem se tyčí mohutná hora Monte Baldo, kam se dostanete lanovkou a kdo má rád pěší turistiku, může se odtud vydat do hor a obdivovat jezero z jiné perspektivy.

 

Egypt

V Egyptě samozřejmě uvidíte světoznámé pyramidy, impozantní sfingy a chrámy, ale země má také krásné pláže, barevný podmořský svět (korálové útesy, stovky druhů ryb), nejkrásnější západy slunce a příjemné, teplé podnebí. Velkolepé egyptské pouštní krajiny s řekou Nil jako mízou, po které se konají nezapomenutelné plavby, ukončené popbytem v Nice resort. Ať už hledáte resort nebo přímořské letovisko, v klidné nebo živé turistické oblasti, najdete ho v Egyptě.

 

Pobřeží Rudého moře

Velká pyramida Cheops ležící na jednom z největších korálových útesů světa, pobřeží Rudého moře. Poušť, kterou můžete prozkoumat jeepem nebo na velbloudovi, impozantní pláže, luxusní ubytování, to vše nabízejí pobřeží Rudého moře. Jeden z největších pokladů Egypta je pod vodou. Proto je tato země jedna z nejpopulárnějších destinací pro šnorchlování a potápění na světě. Dobrá útočiště pro potápěče jsou Sharm el Sheikh a Hurghada, zde jsou také egyptské kavárny, kde se můžete setkat s dávnou tradicí: vodní dýmkou.

 

Turecko

Turecko se od ostatních zemí liší svojí specifickou kulturou, turistickými centry s velkými nákupními oblastmi a rušným nočním životem. Můžeme se zde obdivovat přírodním krásám nebo krásným zálivům s romantickými zátokami. V úžasných přímořských letoviskách můžete nasát chutě Turecka na krásných plážích, ale i v jejich domorodé kuchyni. Tato země je dostupnou destinací k relaxaci s pobytem v luxusním hotelu za skvělou cenu.

 

Turecká riviéra

Turecká riviéra je příjemná rekreační oblast na jižním pobřeží Turecka. Pobřeží je prokládáno atraktivními plážemi, temperamentními lázněmi, krásnou přírodou, nádhernými centry s rušným nočním životem a malými vesnicemi, kde si můžete odpočinout v luxusním ubytování a na dlouhých písečných plážích. Nikdo by neměl promarnit návštěvu města Antalya, kde je široký výběr luxusních hotelů a mimo obec leží velký Antalya Beach Park (obrovský vodní park s akváriem). Turné po Turecké riviéře nabízí: krásné zátoky, výlety lodí a jeepem, safari dobrodružství, podvodní jeskyně a zelení ohromující turecká Riviera. V této oblasti je velice zajímavý podmořský svět, mnoho zátok, skalní útvary a staré vraky lodí, proto je to oblíbené místo potápěčů a šnorchlařů.

 

Jižní pobřeží Egejského moře

Na jižním pobřeží Egejského, také známo jako na Lycian pobřeží, je směs kultury, krásné idylické krajiny, překrásných pláží, kde si můžete odpočinout nebo se potápět či relaxovat. V útulných městečkách jako jsou Bozbrun, Akyaka, Armutalan, Fethiye najdete mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tureckou kuchyni, která je podle odborníků jednou ze čtyř nejlepších kuchyní na světě. Ve větších turistických střediscích najdete zábavu v podobě nočních klubů a diskoték. Máte-li strávit dovolenou v Turecku, neměli byste si nechat ujít živé letovisko Marmaris, které dosáhlo mezinárodního významu na pulzujícím nočním životě, nádherném přístavu a mnoha obchodech. Dalyan Delta je jedním z přírodních divů jižního pobřeží Egejské

 

Francie – Cote d`Azur

Tato jižní část Francie je známá jako jedno z nejluxusnějších míst na světě. Láká mnoho osobností z řady umělců, kteří se zde nechali inspirovat malebným okolím. Pro milovníky kultury si získají sympatie místa jako Nice, Antibes a Fréjus s mnoha muzei a bohatou historií. Cannes a Saint Tropez jsou proslulé svými luxusními restauracemi, bary, cluby a impozantními přístavy. Nenechte si ujít působivý výlet lodí na skalnaté ostrovy Iles de Lerins a Cap d´Esterel. Projděte se v borovicových hájích a pokochejte se přírodou provoněnou eukalypty. Navštivte hlavní město ve světě parfémů – Grasse. Projeďte malebné vesnice Ramatuelle a Grimaud a nakonec se osvěžte na jedné z teras u dlouhé písečné pláže. V národním parku Port-Cros můžete vidět krásný podmořský svět. Ostrov Ile de Port-Cros patří k nejlepším potápěčským oblastem ve Středomoří. Ostrov je vzdálen přibližně 2 hodiny plavby od St. Tropez.